Menu
Your Cart

Elektronik Sigara Yedek Cam

Gösterilen: 1 ile 29 arası, toplam: 29 (1 Sayfa)

Atomizer Camı

Atomizer camı parçaları, elektronik sigaraya yeni başlayanlar kadar bu uçsuz bucaksız denilebilecek e-sigara dünyasında deneyimli kullanıcılar tarafından da merak edilerek hakkında araştırma yapılan ekipmanlardan biri olarak öne çıkmaktadır. Günümüzde geleneksel sigara olarak adlandırılan ve tütünden fabrikasyon olarak üretilen sigaraların zararlarının herkes tarafından iyice idrak edilmesinin ardından pek çok sigara tiryakisi, son yıllarda ülkemizde de giderek artan popülerliği ile elektronik sigaralara başlayarak, bu teknolojik cihazlar sayesinde sigara tiryakiliklerine bir son verebilmeyi amaçlamaktadır. İşte bu sebeple son dönemin en çok dikkat çeken ve elektronik sigara kullanıcıları arasında en çok adından söz edilen atomizerler kadar atomizer camı da konuşulmaya devam edilmektedir.

Özellikle uzun yıllar geleneksel sigara kullanmış tütün bağımlılarının başarılı bir şekilde sigarayı bırakmalarında en çok faydası bulunan teknolojik cihazlardan biri olan elektronik sigaralar, birbirinden değişik işlevleri yerine getiren parçalarıyla da bu alanda deneyimsiz veya tecrübeli e-sigara kullanıcıları tarafından sık sık masaya yatırılmaktadır.


Atomizer Ne İşe Yarar?

Atomizer camı kırıldı şeklinde elektronik sigara kullanıcılarını yaptığı internet araştırmalarıyla da adını sıkça duyduğumuz atomizer temelde, son teknoloji olarak karşımıza çıkan elektronik sigaraların kalbi denilebilecek önemli parçalarından biridir. Atomizer ekipmanı olmadan bir elektronik sigaradan bahsetmek mümkün değildir. Dolayısıyla atomizerlerin e-sigara kullanıcıları tarafından bu kadar sıkça telaffuz edilmesi boşuna değildir.

Atomizer; her ne kadar birbirinden farklı tasarımlarda üretilip birbirinden farklı çalışma sistemlerine sahip olsa da teknik bakımdan atomizerlerin çalışma mantığı tek tiptir ve amaçları belirlidir. Atomizer elektronik sigara içine eklenen ve adına likit denilen aromalı, nikotin bazlı sıvının ısınarak buhara dönüşmesinde en etkili olan elektronik parçalardan biridir. Cihaz içinde bulunan ve adına likit denilen nikotin bazlı aromatik sıvıyı coil yardımıyla ısıtarak solunabilecek zararsız bir buhara çeviren atomizerler, bu sıvıyı yakmadan buhara çevirdiği için zararlı partiküllerin oluşmasını da engellemektedir.

Atomizer Çeşitleri Nelerdir?

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de giderek artan elektronik sigara kullanımında atomizer camı değiştirme işlemleri de elektronik sigara kullanıcıları tarafından en çok merak edilen ve hakkında araştırma yapılan konulardan biri olarak öne çıkmaktadır. Atomizer adı verilen elektronik sigara parçalarının montajının nasıl yapılacağına geçmeden önce bu ekipmanların birbirinden farklı teknikler ile üretilip piyasaya sunulduğuna değinmek gerekir. Dolayısıyla farklı işlevleri yerine getirmesi için özellikle değişik konseptte üretilen atomizer çeşitleri şunlardan oluşmaktadır:

·         RBA Atomizer (Rebuildable Atomiser) yeniden yapılandırılabilen aparatlardan oluşan atomizer çeşidi olarak karşımıza çıkmaktadır. Günümüzde elektronik sigara çeşitleri arasında en çok kullanılan ve geniş bir kullanıcı ağına sahip atomizer modelleri bunlardan oluşmaktadır.

·         RDA Atomizer (Rebuildable Dripping Atomiser) modelleri ise, likit tankına ihtiyaç duyulmadan kullanılan bir sisteme sahip olduğundan atomizerlerin daha güncel ve teknolojik modelidir. Pamuk kısmına damlatılan likidin optimum seviyede enerji harcanarak yanmadan ısıtılması yöntemi ile çalışan coiller içermektedir.

·         RDTA Atomizer modelleri de az önce tanımını yaptığımız RDA atomizer modellerinin likit tankına sahip olan versiyonlarına verilen isimdir. Bu modellerde elektronik sigaradan maksimum performans ve keyif alınması için likidin ısıtılması pamuk aracılığıyla olmaktadır.

Atomizerler genel olarak 4 farklı kısımdan meydana gelmektedir. Atomizer camı nasıl takılır sorusu da söz konusu parçaların birbiri ile entegre bir biçimde geçirilip takılması işlemlerinde elektronik sigara kullanıcılarının hakkında en çok araştırma yaptığı konulardan biridir. Elektronik sigara modellerinde, likit tankı olan çeşitlere Mod sigara adı verilir, bunun yanı sıra özellikle son yıllarda ülkemizde de yoğun bir şekilde talep gören kartuşlu modeller ise Pod Mod olarak adlandırılmaktadır.

Kaliteli ve kusursuz atomizer camı satın almak istiyorsanız buharkeyf'i tercih edebilirsiniz.